شیره خرما گل خرما1000گرم

(دیدگاه {{model.count}} کاربر)
تعداد
نوع
102,000 تومان
آماده ارسال ناموجود
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

شیره خرما برگرفته از شیره میوه نخل می باشد که عموم مردم برای بهبود شرایط جسمی تسکین درد و تقویت جسمی مصرف غذایی دارد.توصیه شده با شیر صبحانه مصرف شود  در نیم روز شیره خرما با ارده بسیار در تقویت جسم تاثیر دارد شیره خرما مکمل غذایی رژیم غذایی  طبیعی یاد شده،در مناطق جنوب از سیره خرما در تسکین درد حالت ماهانه زنانه  وزنان باردار برای قوت بدن جنین بسیار استفاده می کنند

شیره خرما  خالص وطبیعی مستقیم از خرما زمان برداشت خرما گرفته شود طبیعی است و این شیره خرما  منبع بسیار عالی انرژی طبیعی  واز  ارزش غذایی بالا برخوردار است. در طب سنتی ایرانی و پزشکان ومتخصصان تغذیه توصیه می کنند شیره خرما به دلیل داشتن ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن برای تمام گروه های سنی توصیه می کنند وبرای بدن مفید می دانند. مزیت شیره خرما  چکیده بدین می باشد که فصل برداشت خرما در گرمای خرما پزون شیره خرما که از میوه نخل همان خرما باشد جداوجهت مصارف تسکین درد ودرمان نگهداری می گردد.از لحاظ مغذی بودن شیره چکیده خرما با خود خرما  بجز حجیم بودن تفاوتی ندارد

    شیوه تهیه  شیره خرما سنتی با تهیه شیره انگور تفاوت دارد.در جنوب کشور ، فصلی که خرما بر روی درخت نخل از حالت خام خارج میشود ؛ معمولا شهریور ماه، را "خرما پزون" مینامند.خرما در زمان خرما پزون در ظرف هایی قرار می گیرد و بدلیل شدت گرما شیره خرما از خود خرما جدا می شود. به همین دلیل نیازی نیست که خرما فرآوری شود تا شیره خرما بدست بیاید.

     شیره خرما دارای ارزش غذایی بسیار زیادی مانند آهن ، پتاسیم،منگنز و فیبراست .در واقع شیره خالص خرما سنتی عصاره خرما است و همان خواص و مزیت های خرما را دارد .شیره خرما که از خود خرما بوسیله شدت گرما بدست می آید بدون هر گونه افزودنی است .شیره خرما خالص و با کیفیت به مرور زمان به غلظت آن افزوده می شود و در سرما به صورت شکرک نیز مشاهده می شود این شکرک نشانه مرغوبیت  شیره خرما است و دلیلی برای تقلبی بودن شیره خرما محسوب نمی شود. نگهداری شیره خرما نیازی به فضای یخچالی ندارد در فضای آشپزخانه یا خشک و خنک نگهداری می شود .چنانچه دور از نور خورشید نگهداری شود رنگ شیره خرما به رنگ قهوه ای می ماند ولی در صورتی که بطور مدام در نور خورشید قرار گیرد شیره خرما به رنگ مشکی تبدیل می گردد . در صورت غلیظ شدن شیره خرما در زمان مصرف شیره را در فضایی گرم قرار گیرد به حالت قبل برگردد.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...