خشکبار

ترتیب نمایش:

خشکبار

خشکبار

     به محصولاتی  که برای افزایش مدت زمان نگهداری آن ها طی فرآیندهای خاصی خشک می شوند یا مواد غذایی که به خودی خود قابلیت ماندگاری بالایی دارند به اصطلاح خشکبار گویند.


از مزایای استفاده از خشکبار عبارت اند از:

1.  جلوگیری از خرابی و فساد مواد غذایی

2. بسته بندی راحت تر به دلیل پایین آمدن وزن و حجم محصول

3.انتقال و جابجایی راحت تر و در نتیجه کاهش هزینه ها

به جرات می توان گفت که قیمت خشکبار گل خرما از مناسب ترین قیمتهای خشکبار با حفظ کیففیت می باشد.شما  می توانید با مراجعه به این فروشگاه اقدام به خرید خشکبار کنید.

خرید خشکبار

خرید خشکبار نیز مانند آجیل نیازمند دقت فراوانی است. برای خرید خشکبار باید معیارهایی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید یک خشکبار با کیفیت خریداری کنید. اولین نکته در خرید خشکبار توجه به اسم و رسم فروشگاهی است که می خواهید از آن خرید کنید. مطمئنا فروشگاه های معتبر برای حفظ رضایت مشتریان از محصولات با کیفیت استفاده می کنند. از طرف دیگر به دلیل فروش بالای خشکبار در این فروشگاه ها همواره محصولات تازه در انبار و فروشگاه موجود است. نکته دیگر در خرید خشکبار توجه به شاخص های یک خشکبار با کیفیت است. در نگاه اول باید به بو و رنگ خشکبار توجه کنید. آن را بو کنید، اگر بوی کهنگی و ترشیدگی می دهد از خرید آن صرف نظر کنید. نکته دوم توجه به ظاهر خشکبار است. حتما به این نکته توجه کنید که در خشکبار از رنگ های صنعتی و شیمیایی استفاده نشده باشد. یکی از راه های تشخیص این موضوع مالیدن این محصولات به دستان خود می باشد. در صورت استفاده از رنگ های غیرمجاز کمی تغییر رنگ در دست خود احساس خواهید کرد.

انواع خشکبار

برگه ها

این خشکبار از خشک کردن میوه های تازه، سالم و مختلف به دست می آیند. مهم ترین برگه ها، برگه هلو، برگه زردآلو و قیسی است.

آلوها

این خشکبار از خشک کردن انواع آلو تولید می شود. آلوها جزء پرطرفدارترین انواع خشکبار هستند. مهم ترین آلوها شامل آلو بخارا، آلو آفتابی، آلوچه ترش و آلو شوقان است.

انجیر خشک

انجیر خشک از خشک کردن انجیر تازه تولید می شود. انجیر پرک و انجیر کرمانشاهی جزء مهم ترین انواع انجیرخشک هستند.

کشمش

یکی از پر کاربردترین انواع خشکبار، کشمش ها هستند. کشمش ها علاوه بر خواص فراوان در انواع غذاها مورد استفاده قرار می گیرد. مهم ترین انواع کشمش شامل کشمش پلوئی، پیکامی و مویز است.

میوه خشک

میوه های خشک یکی از اقلامی هستند که در ایام عید نوروز و سایر اعیاد در کنار آجیل ها می توانند ترکیب مناسبی را تشکیل دهند. برای تهیه میوه خشک، با روش های مختلف انواع میوه ها را خشک می کنند که در طول سال می توان از آن ها استفاده کرد.